Pozemok v lokalite Slovenský raj - Mlynky

Cena: 609 210 €
Lokalita: Košický kraj
Rozloha pozemku: 2 901 m2
Zastavaná plocha: neuvedená
Úžitková plocha: neuvedená
Dátum pridania: 25. Február 2024
 • Predaj pozemku s právoplatným Územným rozhodnutím v lokalite Slovenský raj - Mlynky na výstavbu 12 chatiek.

  Výmera pozemku: 2 901 m2

  Cena: 210,00€/1m2 bez DPH, 609 210,00€ bez DPH

  Popis pozemku: Pozemok sa nachádza v lokalite Mlynky, časť Biele vody neďaleko vstupu do Slovenského raja - Zejmarská roklina hneď vedľa lyžiarskeho vleku priamo v ochrannom pásme NP Slovenský raj.

  Na pozemok je prístupová cesta a je vydané právoplatné územné rozhodnutie na výstavbu 12 chatiek. Zároveň je podaná žiadosť o stavebné povolenie a je vypracovaná kompletná realizačná stavebná dokumentácia s projektom. Pozemok je slnečný, mierne svahovitý s otvoreným výhľadom do údolia 15 min pešo od vodnej nádrže Dedinky

  Popis projektu: Projekt bol riešený ako developerský projekt, znamená že každá chatka bude mať svoje LV s priľahlým pozemkom a má samostatne riešené siete ( voda, elektrina ).

  Projektový zámer rieši výstavbu 12 chatiek v 2 radách za sebou ako radovú zástavbu po 6 chatiek. Ku každej chatke prislúcha pozemok cca 100m2.

  Chatky sa dajú celoročne prenajímať individuálne, alebo je k dispozícii správca.V areáli sa nachádza aj recepcia a reštaurácia.

  Táto príležitosť je jedinečná aj tým, že v Slovenskom raji nie sú na predaj investičné pozemky s právoplatným územným s rozhodnutím s možnosťou výstavby pritom potenciál tejto lokality je veľký, aj čo sa týka záujmu o ubytovanie / výnos pre majiteľa / aj rozvoja lokality, čo sa prejaví na raste cien nehnuteľnosti.

  PREČO?

  • Atraktívna lokalita s investičným potenciálom
  • Postavené chatky budú zapísané na LV
  • Možnosť parkovania a úschovy ski&bike
  • Služby (reštaurácia, recepcia, terasa, ohnisko)
  • Správa chatky ( check-in/out, vyťažovanie, upratovanie)
  • Veľký záujem o ubytovanie v lokalite

   

  Aktivity:
  • cyklistika
  • lyžovanie
  • turistika
  • skalolezenie
  • ľadolezenie
  • zimná turistika, skialp
  • bežecké lyžovanie
  • jazda na koňoch
  • vodné športy
  • jaskyne
  • pamiatky
  • požičovne, inštruktori, gastronómia

   

  Lokalita

  - Národný park Slovenský raj je so svojimi výnimočnými prírodnými krásami jedným z najkrajších národných parkov v Strednej Európe

  Návštevníci tu môžu zabudnúť na každodenný stres. V tejto oáze ticha a pokoja je však dostatok možností na využitie voľného času. Milovníci prírody a športu tu nájdu pestrú ponuku príležitostí pre športovanie a spoznévanie čarokrásnej prírody a významných kultúrnych pamiatok.

  Jar v Slovenskom raji patrí medzi najkrajšie ročné obdobia. Príroda sa prebúdza a prvé jarné kvety na lúkach ako šafrán, prvosienka či iskerník ukazujú svoj krásu. S roztápajúcim snehom pribúdajú možnosti na turistiku, krorá je v našej lokalite celoročná, cykloturistika, vodná turistika, hipoturistika či jaskyne. Nech ste kdekoľvek núkajú sa scenérie k fotografovaniu.

  Leto, to sú turisti a návštevníci, ktorí vyhľadávajú unikátnu klímu v nadmorskej výške 800+mnm a dýchajú vzduch ktorý lieči na mieste , kde počuť ticho.

  Rokliny Slovenského raja, vodná nádrž Dedinky, kajakovanie na priehrade alebo možnosť splaviť Prielom Hornádu, e-bike, kone, rybačka, hrady, kaštiele, Gotická cesta … máte na výber.

  Jeseň hýri farbami, je to obdobie končiaceho sa leta a prichádzajúcej zimy. Menej turistov, stabilné počasie, zber húb, či len prechádzky a čas na seba ...

  Okrem toho sú Mlynky najvýznamnejším strediskom zimných športov v Slovenskom raji – zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie, skitouring, ľadolezenie, korčuľovaie na umelom ľade, priehrade, alebo aj na zamrznutom koryte Hornádu, zimná turistika ( Slovenský raj aj rokliny sú celoročne otvorené pre turistov)

  Slovenský raj, nachádzajúci sa vo východnej časti Slovenska, bol v roku 1988 vyhlásený za národný park. Je ideálnym miestom mnohých zaujímavostí, atrakcií a príležitostí pre celoročnú rekreáciu. Najväčším pozitívom danej oblasti je kvalitné a zdravé životné prostredie.

  Návštevníci tu  môžu zabudnúť na každodenný stres. V tejto oáze ticha a pokoja je však dostatok možností pre využitie voľného času. Milovníci prírody i športu tu nájdu pestrú ponuku príležitostí pre športovanie či spoznávanie čarokrásnej prírody a  svetoznámych kultúrnych pamiatok.

  V blízkosti obce Mlynky sa nachádzajú svetoznáma Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratenská jaskyňa, priehrada Palcmanská Maša, Zejmarská roklina. Touto jedinou sprístupnenou roklinou v južnej časti Slovenského raji sa dostanete na rozľahlú planinu Geravy. Vyznačuje sa lesíkmi, horskými lúkami a povrchovými krasovými útvarmi. Na Geravy je možné sa dostať aj z obce Dedinky sedačkovou lanovkou. Trasa lanovky je dlhá 2000 m a je považovaná za jednu z najkrajších lanoviek na Slovensku.

  Pri okružnej ceste po okolí Mlyniek je možné obdivovať pôsobivé rieky ako Hornád a Hnilec, potoky - Veľký Sokol, Suchá Belá, Biely potok, rokliny s vodopádmi, či jaskyne. Aby Vám naozaj neušlo je možné si rezervovať aj turistického sprievodcu.

Fotogaléria

Zdieľať ponuku

Diskusia