Inovatívne riešenie využitia obnoviteľných zdrojov energie

Cena: neuvedená
Lokalita: Celé Slovensko
Kategória: Hľadám investora
Dátum pridania: 20. December 2018
 • Navrhol som nekonvenčnú malú veternú elektráreň (MVE).

  Veterné elektrárne slúžia k ekologickej premene energie prúdenia vzduchu (vetra) vo voľnom priestore na elektrickú energiu.

  Mnou navrhnutá turbína MVE sa líši svojim atypickým a ojedinelým konštrukčným riešením.

  Jej raritou a výhodou je pozdĺžne horizontálne zavesenie krídel turbíny vo viacerých vzájomne prepojených obručiach pohybujúcich sa do oboch strán okolo hriadeľa. To umožňuje (na rozdiel od súčasných turbín zužitkujúcich iba necelú polovicu náveternej plochy) naplno a oveľa efektívnejšie využiť obe náveterné strany (ľavú aj pravú) od stredového hriadeľa (pilier na ktorom je turbína osadená) na roztáčanie krídel turbíny. 

  Výnimočnosť teda tkvie nielen v konštrukčnom riešení ale až viacnásobne vyššom výkone, ktorý bude turbína dosahovať nad rámec možnosti ostatných rovnako veľkých VE tohto alebo (podobného) typu, ktoré v súčasnosti existujú.

   

  K dokázaniu týchto výnimočných vlastností je potrebné zhotoviť prototyp alebo aspoň funkčný model a podrobiť ho testom vo veternom tunely. Pritom som presvedčený, že už aj samotné unikátne konštrukčné riešenie zviditeľní ľudí, ktorí sa o vznik tejto jedinečnej MVE zaslúžia. O realizovateľnosti diela sa môže investor (pred financovaním) presvedčiť prostredníctvom ním najatého odborníka. Nebola by škoda zahodiť takúto ojedinelú príležitosť?

Fotogaléria

Diskusia